Nasz zespół

Twoje zwierzęta i ich zdrowie to nasza pasja!


NASZ ZESPÓŁ


Edyta Michno

Właścicielka Przychodni Azyl, Edyta Michno, to prawdziwa pasjonatka medycyny weterynaryjnej. Jej historia w świecie weterynarii jest pełna determinacji, zaangażowania i miłości do zwierząt.

Doktor Edyta rozpoczęła swoją przygodę z weterynarią po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w roku 2007. Przez wiele lat pracowała w jednej z największych białostockich lecznic, gdzie szlifowała swoją wiedzę i umiejętności w kilkuosobowym zespole specjalistów.

W 2018 roku Edyta podjęła się wielkiego wyzwania, otwierając własną Przychodnię Weterynaryjną Azyl. Od tego czasu nieustannie dąży do rozwoju przychodni, rozszerzając zakres świadczonych usług oraz inwestując w nowoczesny sprzęt. Jej celem jest zapewnienie pacjentom najlepszej opieki weterynaryjnej.

Jednym z nadrzędnych zainteresowań Edyty w dziedzinie weterynarii jest chirurgia i stomatologia. Nieustannie doskonali się w tych dziedzinach, uczestnicząc w wielu szkoleniach i warsztatach. Obecnie poszerza horyzonty z zakresu diagnostyki obrazowej jako uczestnik specjalizacji na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Od dziecka marzyła o pracy w weterynarii, a otwarcie własnej przychodni to spełnienie jej marzeń. Azyl to dla niej drugi dom, w którym nie tylko pracuje, ale również spędza czas z pasją i zaangażowaniem.

Prywatnie żona i mama dwóch synów oraz opiekunką niemałego stadka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka dwóch Maine Coonów i suni kundelka. Czas wolny najchętniej spędza na łonie natury, w zaaranżowanym przez siebie ogrodzie, w towarzystwie swoich pupili, m. in.: kurek ozdobnych, pawi i królików. Kocha kwiaty i podróże.

Zaangażowanie Edyty w sferze weterynarii oraz jej miłość do zwierząt stanowią fundament działalności Przychodni Weterynaryjnej Azyl.


Edyta Choińska

Edyta Choińska to lekarz z wieloletnią praktyką i ogromnym doświadczeniem w dziedzinie weterynarii, która wnosi ogromną wartość do naszego zespołu.

Doktor Edyta ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2015 roku. Od samego początku swojej kariery poświęciła się pracy klinicznej jako internista. Jej specjalizacją stała się jednak okulistyka, z którą jest ściśle związana od samego początku praktyki. Nieustannie doskonali swoje umiejętności i wiedzę w tej dziedzinie.

Doktor Choińska jest także aktywnym członkiem East European Society of Veterinary Ophthalmology (EESVO), co świadczy o jej zaangażowaniu w rozwijaniu swojej wiedzy w obszarze okulistyki. Odbyła liczne kursy i warsztaty zarówno w Polsce, jak i za granicą, zdobywając przy tym cenne doświadczenie. Dodatkowo odbyła staż okulistyczny w renomowanej placówce RETINA.

W przychodni weterynaryjnej Azyl posiadamy nowoczesny sprzęt, który umożliwia pełne badanie okulistyczne oraz wykonywanie konsultacji i zabiegów okulistycznych. Ponadto, kompetencje doktor Edyty obejmują przyjmowanie trudnych przypadków internistycznych, co czyni ją wszechstronnym lekarzem weterynarii.

Doktor Edyta potrafi zdobyć sympatię zarówno swoich pacjentów, jak i ich opiekunów. Jej empatia, zaangażowanie i troska sprawiają, że zwierzęta i ich właściciele czują się w jej gabinecie niezwykle komfortowo.

Poza pracą, Edyta to szczęśliwa właścicielka uroczego czarnego kota o francuskim imieniu Giroud. Wolny czas uwielbia spędzać aktywnie w gronie rodziny. Oprócz weterynarii, jej pasją jest gra na ukulele, co dodaje jej życiu artystycznego i kulturalnego wymiaru.


Sylwia Roszkowska

Doktor Sylwia Roszkowska to absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który ukończyła w 2018 roku. Od momentu dołączenia do Przychodni „Azyl” w 2019 roku, wnosi znaczący wkład w rozwijanie naszych usług.

Doktor Sylwia Roszkowska specjalizuje się w szeroko pojętej internie i nie boi się przy tym wyzwań, szczególnie trudnych przypadków diagnostycznych. Jej głównym obszarem zainteresowań są dermatologia i endokrynologia, w których zdobywa coraz większe doświadczenie. Nieustannie doskonali swoje kwalifikacje, aktywnie uczestnicząc w licznych sympozjach i warsztatach związanych z tą dziedziną.

Dodatkowo doktor Roszkowska zajmuje się diagnostyką laboratoryjną, w zakresie której znajduje się między innymi badanie cytologiczne oraz parazytologia. Sylwia to specjalista o niezwykłej ambicji, kompetencji i zdecydowanym podejściu do swojej pracy.

W czasie wolnym Sylwia kocha podróżować, zwłaszcza do ciepłych krajów, gdzie może pod palmą rozkoszować się lekturami swojego ulubionego pisarza, Stephena Kinga. Ta pasja i zainteresowanie literaturą są odzwierciedleniem jej wszechstronności i zróżnicowania zainteresowań.

Doktor Sylwia Roszkowska to wyjątkowa osoba w naszym zespole, która swoim zaangażowaniem i fachową wiedzą przyczynia się do zapewnienia naszym pacjentom najwyższej jakości opieki weterynaryjnej.


Szymon Jabłoński

Szymon to osoba, którą współpracownicy określają mianem „człowieka orkiestry” ze względu na jego wszechstronne umiejętności i zaangażowanie w obszarze weterynarii.

Szymon Jabłoński to wykwalifikowany technik weterynarii, który dołączył do naszego zespołu w 2020 roku. Głównym obszarem działalności Szymona jest przygotowanie pacjentów do zabiegów, asysta oraz monitorowanie czynności życiowych podczas znieczulenia. Jest to zadanie wymagające precyzji i profesjonalizmu, a Szymon jest w tym niezwykle sprawny. Stale rozwija on swoje kompetencje w obszarze anestezjologii, uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach.

Dodatkowo Szymon jest odpowiedzialny za obsługę i kontrolę aparatu rentgenowskiego w naszej przychodni. Przygotowuje pacjentów do badań obrazowych oraz wykonuje zdjęcia RTG. Jego umiejętności są nieocenione podczas codziennych obowiązków weterynaryjnych, szczególnie przy pracy z trudnymi i niesfornymi pacjentami.

Szymon to osoba obdarzona dużą empatią zarówno do ludzi, jak i zwierząt, co sprawia, że jest bardzo cenionym członkiem naszego zespołu.

Poza pracą, Szymon jest prawdziwym „molem książkowym” i pasjonatem papierowych gier fabularnych (RPG).


Marlena Dobkowska

Oprócz dbania o zdrowie naszych pacjentów, w naszej przychodni oferujemy też możliwość zadbania o ich świetny wygląd. Marlena Dobkowska to nasz doświadczony groomer, który z pasją i zaangażowaniem wykonuje ten wymagający zawód.

Marlena ma już 3-letnie doświadczenie w groomingu psów, a od niedawna również kotów. Rozpoczęła ona swoją przygodę z groomingiem po ukończeniu kursu podstawowego, ale to tylko początek jej drogi do doskonalenia się w tej dziedzinie. Marlena jest niezwykle zaangażowana w rozwijanie swojej wiedzy i umiejętności, dlatego regularnie uczestniczy w kursach i seminariach prowadzonych przez najlepszych polskich i zagranicznych groomerów. Dążenie do doskonałości to dla niej naturalny kierunek rozwoju zawodowego.

Praca z zwierzętami to nie tylko jej zawód, ale przede wszystkim jej pasja. Marlena zdaje sobie sprawę, że kluczem do udanej współpracy z czworonogami jest wzajemny szacunek i cierpliwość. To podejście sprawia, że zwierzęta, którymi opiekuje się Marlena, czują się komfortowo i bezpiecznie.


Paweł Nieradko

Paweł Nieradko to doświadczony lekarz weterynarii, którego pasją jest kardiologia. Jego profesjonalizm, zaangażowanie i wiedza czynią go specjalistą, którego pomoc przy postawieniu odpowiedniej diagnozy pacjentów jest nieoceniona.