Chirurgia

Twoje zwierzęta i ich zdrowie to nasza pasja!

ZABIEGI CHIRURGICZNE


Nasz doświadczony zespół weterynaryjny specjalizuje się w wykonywaniu różnorodnych zabiegów z zakresów chirurgii miękkiej, zawsze mając na uwadze dobro i komfort Waszych pupili. Nasza sala operacyjna wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który gwarantuje najbezpieczniejsze warunki do przebiegu zabiegów chirurgicznych. Posiadamy aparat do narkozy wziewnej oraz wysokiej klasy kardiomonitor, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie zabiegu oraz zapewnić stały monitoring parametrów życiowych znieczulonego pacjenta. Sala operacyjna wyposażona jest również w inkubator, dzięki któremu temperatura pacjenta po zabiegu jest utrzymywana na stałym poziomie, gdyż podczas narkozy dochodzi do wychłodzenia organizmu. Szczególnie istotne jest to u zwierząt młodych oraz o niskiej masie ciała m.in.: kotów lub gryzoni.

Oferujemy szeroki zakres usług chirurgicznych, obejmujących m.in.:

  • Chirurgia tkanek miękkich: Przeprowadzamy operacje związane z narządami wewnętrznymi, czyli kastracje i sterylizacje, cięcia cesarskie, przepukliny pępkowe, pachwinowe i przeponowe oraz wszelkie zabiegi w obszarze jamy brzusznej i miedniczej.
  • Chirurgia onkologiczna: Pomagamy w leczeniu zwierząt cierpiących na nowotwory, przeprowadzając operacje usunięcia zmian rozrostowych skóry i zmian nowotworowych skóry oraz narządów wewnętrznych.
  • Chirurgia plastyczna: Wykonujemy zabiegi chirurgiczne w zakresie korekty nozdrzy, podniebienia i powiek.
  • Chirurgia stomatologiczna: Wykonywanie zabiegów stomatologicznych, takich jak: leczenie schorzeń przyzębia i jamy ustnej, ekstrakcje zębów, co ma znaczący wpływ na ogólny stan zdrowia zwierzęcia i komfort jego życia.
  • Zabiegi ratujące życie: Nasz zespół jest gotowy do przeprowadzania nagłych operacji ratujących życie w wyniku zaistnienia wypadków komunikacyjnych, pogryzień czy nagłych sytuacji losowych jak np.: skręt żołądka czy jelit.

Nasi doświadczeni weterynarze ściśle współpracują z Waszymi zwierzętami, aby zapewnić im najwyższy standard opieki chirurgicznej. Bezpieczeństwo i komfort pacjentów są dla nas priorytetem, dlatego stosujemy najnowsze protokoły anestezjologiczne oraz monitorujemy pacjentów na każdym etapie zabiegu.

Jeśli Wasz pupil wymaga opieki chirurgicznej, skontaktujcie się z nami. Nasza przychodnia weterynaryjna jest miejscem, gdzie możecie liczyć na profesjonalną opiekę i wsparcie podczas trudnych chwil. Nasz zespół jest gotów, by zadbać o zdrowie i dobro Waszych zwierząt.