Okulistyka

Twoje zwierzęta i ich zdrowie to nasza pasja!

DIAGNOSTYKA I LECZENIE CHORÓB OCZU U ZWIERZĄT


Zdrowie oczu zwierząt ma kluczowe znaczenie dla ich ogólnego dobrostanu i komfortu. Nasza doświadczona kadra lekarzy weterynarii jest wyposażona w najnowszy sprzęt diagnostyczny, pozwalający na dokładne badanie oczu, w tym wnikliwą ocenę stanu rogówki, twardówki, ciała szklistego i siatkówki. To pozwala nam skutecznie identyfikować problemy okulistyczne i dopasowywać plan leczenia do potrzeb i stanu zdrowia danego zwierzęcia. Diagnostyka wykonywana jest przy pomocy specjalistycznego sprzętu, m. in.: lampy szczelinowej, tonometru Tonopen Vet, oftalmoskopu pośredniego i bezpośredniego, Funduskamery, ClearView.


Nasz doświadczony zespół weterynaryjny specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu różnych schorzeń oczu u zwierząt, w tym:

  • Porady dotyczące pielęgnacji oczu: Chcemy, aby opiekunowie zwierząt byli odpowiednio poinformowani na temat pielęgnacji oczu swoich pupili. Oferujemy porady w zakresie higieny oczu i dostosowanej do indywidualnych potrzeb pielęgnacji.
  • Badania okulistyczne: Dysponujemy zaawansowanym sprzętem diagnostycznym, który pozwala na dokładne badanie oczu, w tym badanie przedniego i tylnego odcinka gałki ocznej, ciśnienia wewnątrzgałkowego, badania narządów dodatkowych oka i wielu innych parametrów.
  • USG gałki ocznej: Wykonujemy USG gałki ocznej w przypadku braku przezierności rogówki i soczewki, przy braku możliwości dokładnego zbadania dna oka. Pomaga to w diagnozie odwarstwienia siatkówki, zwyrodnienia ciała szklistego czy nowotworów oraz guzów wewnątrzgałkowych i inne.
  • Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne schorzeń oczu oraz okolicy oka: Zajmujemy się także leczeniem różnych schorzeń oczu, zarówno metodami farmakologicznymi, jak i poprzez skomplikowane zabiegi chirurgiczne: chirurgia powiek, elektroepilacja i krioepilacja, chirurgia okolicy oka i rogówki, leczenie chirurgiczne urazów i owrzodzeń rogówki, przeszczepy rogówkowe, rogówkowo-spojówkowe, zastosowanie bioimplantów rogówki.

Dla naszego zespołu weterynaryjnego dobro i komfort zwierząt zawsze stoją na pierwszym miejscu. Dlatego też, jeśli podejrzewacie Państwo, że Wasz pupil ma problemy ze zdrowiem oczu, warto skorzystać z naszych usług okulistycznych, aby zapewnić mu najlepszą opiekę i przywrócić komfort widzenia.